Çerez Örnek
canlı destek

E.Ü. PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI EĞİTİM BİRİMİ, SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (EGESEM) İLE SERTİFİKALI HİZMET İÇİ EĞİTİMLERİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI.

Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı Eğitim Birimi ile Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) arasında “Ege üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Yönergesi” nin “Eğitim Biriminin Görevleri” başlıklı 10 uncu maddesi uyarınca Ege Üniversitesi Personeline verilecek olan hizmet içi eğitim programlarının planlaması ve uygulanması konusunda İşbirliği Protokolü imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) tarafından "Eğitim Her Yerde" sloganıyla kamu kurum ve kuruluşlarında bürokrasi ile iş yükünün azaltılması, insan kaynağı ile iş gücü planlamasının etkin ve verimli kullanılabilmesi, kamu personelinin eğitim ve donanım seviyelerini yükselterek hizmet kalitesinin arttırılması, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılabilmesi amacıyla "Uzaktan Eğitim Kapısı" platformu 22 Nisan 2020 tarihinde tüm kamu kurum ve kuruluşu personelinin hizmetine sunulmuştur. Akademik, idari, sözleşmeli ve işçi 10.440 Üniversite personeli,  Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığınca platforma tanımlanmıştır.

Ülkemizin de içinde bulunduğu pandemi süreci boyunca tüm üniversite personelimize CBİKO üzerinden Personel Daire Başkanlığınca mevzuat eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri ve  aday memur eğitimleri gibi çeşitli konularda eğitimler düzenlenmiş ve sisteme tanımlanan 10.440 personelde bu eğitimlere 130.541 katılım sağlanmıştır.

“Ege üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Yönergesi” nin Amaç başlıklı 1. maddesi uyarınca “Ege Üniversitesinde görev yapan tüm personelin kişisel, yönetsel ve mesleki alanlardaki gelişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek eğitimleri planlayıp düzenlemek, Üniversitemiz personelinin günümüz koşulları ve mevzuatlarına uygun bir şekilde yetişmelerini sağlayarak hizmette verimliliği arttırmak için uygulanacak hizmet içi eğitimin ilkelerini, planlama ve uygulanma esaslarını değerlendirme usulleri ve diğer hususları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır.” ilkesi ile hareket ederek;

Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı Eğitim Birimi ile Sürekli Eğitim Merkezimiz (EGESEM) arasında imzalanan protokolü Personel Daire Başkanlığı Eğitim Birimi Hizmet İçi eğitim Kurulu Başkanı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet ERSAN  ve Merkez Müdürü Doç. Dr. Arife KARADAĞ imzaladı.

İmzalanan işbirliği protokolü ile Personel Daire Başkanlığı Eğitim Birimince planlanan hizmet içi eğitimlerinin Sürekli Eğitim Merkezince onlıne, asenkron veya yüzyüze gerçekleştirilmesi ve 16 saat üstü eğitimlerde sertifika düzenlenmesinin sağlanması konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Her alanda nitelikli ve donanımlı personelin yapılan çalışmaların kalitesini artırdığını söyleyen Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Sürekli yenilenen ve değişen şartlara uyum sağlayabilen çalışanlar, üniversitemizin kalite politikaları doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetlere şüphesiz katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda EGESEM, Personel Daire Başkanlığımızın ihtiyaçlarına yönelik eğitimler düzenleyecek.  Protokol kapsamında, 16 saat ve üstü asenkron, online ve yüz yüze gerçekleştirilecek eğitimlerde başarılı olan personel, sertifika almaya hak kazanacak. İmzaladığımız protokolün her iki birimimiz ve üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

EGESEM Müdürü Doç. Dr. Arife Karadağ ise, “İmzalanan protokol çerçevesinde Ege Üniversitesi personelinin çalışma performansını daha da artırmayı hedefliyoruz.  Kaliteli ve sürekli eğitim anlayışıyla, Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın güçlü destekleriyle, üniversitemizin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ